İŞİNİZE YARAYABİLİR TIKLAYINIZ! .mail: info@yabanhikayesi.com
HARİTALAR
Wikiloc : bisikletrotalari

Yayınlar, fotoğraflar ve içerikler izinsiz kullanılamaz!!!

13 Kasım 2013 Çarşamba

Ant-044 DOYRAN GÖLETİ - DOYRAN HARABELERİ

Rotaları aşağıda paylaşılmış olan wikiloc sitesinden telefonunuza yada GPS cihazınıza yükleyerek daha detaylı inceleyebilirsiniz. Telefonunuza yüklemek için buradan yardım alabilirsiniz!!!


Bugün ki turumuz aslında daha uzun ve gün boyu sürecek bir parkurdu. Ancak ilk defa birlikte pedallayacağımız arkadaşlar olacağı için, parkuru biraz kısa tutarak yarım günde tamamlamak ve günün kalan zamanında ise farklı bir etkinlikle değerlendirmek üzere bir pazar sabahında daha düştük yollara. Varyant Kavşağında buluşarak, Uncalı Mahallesinde alışverişimizi yaparak Doyran Köyüne doğru yöneliyoruz. Doyran Köyünden sonra başka herhangi bir yerleşim yeri ve alışveriş alanı yoktur. Doyran Köyünü Saklıkent yoluna doğru devam ettiğimizde yaklaşık olarak 2 km sonra sağda Doyran Göletine ulaşmış olduk. Parkurun bundan sonrası biraz asfaltta tırmanışla ve sonrasında ise arazide tırmanış ve düz olarak devam etmektedir. Asfalttan orman yoluna saptıktan sonra ormanlık alan içerisinde kalıntıları bulunan tarihi yapılar bulunmaktadır. Kalıntılara ait herhangi bir yazı vs yoktur. Burada çok güzel orman, dağ ve gölet manzarası vardır. Bir süre zaman geçirdikten sonra yolumuza devam ediyoruz. Bu alanda hiç bir su kaynağı yoktur, dikkatli olunmasında fayda vardır. Yol ilerde tekrar Saklıkent Yolu asfaltına çıkmaktadır. Burada öğle yemeğimizi yiyerek turumuzu tamamlıyor ve Antalya'ya dönüyoruz.


  Yükseklik Profili

Zorluk Derecesi :Toplamda 47 km. olan, ORTAZOR bir parkurdur.
Maksimum Rakım :581 m.
Hangi mevsimde yapılır: Yağışlı havalar haricinde her zaman yapılabilir.
Bisiklet Seçimi : Dağ Bisikleti için uygundur.
Yol Yapısı :%50 asfalt, %50 stabilize parkurdur. 
Başlangıç Noktası : Falez Kavşağı.
Bitiş Noktası :Falez Kavşağı.
Su Kaynakları : Yol boyunca Doğal Su kaynakları mevcuttur. 
Alış-Veriş Alanları : Yerleşim yerleri dışında alış veriş alanı yoktur.
Konaklama : Konaklama ihtiyacı yoktur.   
DİKKAT!!! Herhangi bir kaza riskine karşılık kesinlikle en az iki kişile gidiniz ve bir yakınınıza gideceğiniz konumu bildiriniz!!!Google Maps Harita Görüntüsü
 

GPS ve rota verilerini buradan indirerek daha detaylı inceleyebilirsiniz...

GPS ve rota verilerini üye olmadan DROPBOX üzerinden buradan indirebilirsiniz.

Başka bir rotada görüşmek üzere...

Sevgiyle Pedalla ...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder