İŞİNİZE YARAYABİLİR TIKLAYINIZ! .mail: info@yabanhikayesi.com
HARİTALAR
Wikiloc : bisikletrotalari

Yayınlar, fotoğraflar ve içerikler izinsiz kullanılamaz!!!

14 Mayıs 2019 Salı

KÖPRÜLÜ KANYON (BEŞKONAK)-SELGE-KESTANELİK-DELİSARNIÇ-ÇALTEPEGPS verileri ve harita bilgilerine aşağıdaki ki wikiloc sayfası linkinden ulaşabilirsiniz!!!


Antalya'ya yaklaşık olarak 90 Km. mesafede bulunan Köprülü Kanyon bölgesine, Antalya'dan hareket ederek Serik ilçesinden sonra Aspendos yol ayrımından dönülerek devam edilir.(Bu noktadan sonra Köprülü Kanyon bölgesinde akaryakıt istasyonu bulunmamaktadır) Aspendos Antik tiyatrosunun yanından geçerek eşsiz manzara keyfi başlamış olur. Sağırin Köyünden sonra Köprülü Kanyon suyu eşliğinde yol devam eder. Karabük Köyü yol ayrımından sola giderek Karabük Köyü ve yöresinde ki tarihi kemer köprüleri de içeren yol Selge Yol ayrımındaki kemer köprü ile Beşkonak Köyü yoluna kavuşur. Sola devam eden yol Selge 'ye (Altınkaya) gider, Çaltepe yönüne devam edildiğinde yer köprü ve kamyon kayalıklarına gider. Yer Köprü bölgesi muhteşem güzellikte doğa manzarasına hakimdir. Tüm ihtişamıyla akan koca su kayalıkların içerisine girerek kaybolmakta ve bir kaç metre aşağıdan tekrar kayaların arasından çıkarak doğal bir yer köprü oluşturmaktadır. Buraya inen yol oldukça bozuk ve yorucudur. Normal araçların gitmesi için uygun olmayabilir.

Sonrasında yükselerek devam eder yol ve GPS kayıtlarında belirtilen noktadan sola devam eden yol, Kanyon Kayalıklarının tepe noktasına ulaşmaktadır. Biraz önce aşağıdan baktığımız kayalıklara, artık ulaşmış ve Kanyona tepeden bakmaktayız. Tadına ve seyrine doyulmaz bir manzara vardır bu noktada. Sonrasında Gaziler Köyü geçilerek Çaltepe Köyüne ulaşılır. Köyün biraz dışarısında bulunan Erdinç Pansiyon konaklamak için nezih ve doğal bir ortam sunmaktadır. Yöresel ve doğal yemekler yiyerek, sunacağı doğal ortamla tüm yorgunluğu atabilir ve Erdinç Beyden tüm bölge hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda rehberlik hizmeti de vermekte olduğu için, bölgedeki tüm tarihi mekanlara ve yürüyüş parkurlarının bilgisine hakimdir.

Çaltepeden Ballıbucak tarafına devam eden yol, öncelikle Kestanelik ve Delisarnıç Bölgelerini geçerek Selge'ye ulaşmaktadır. Kestanelik ve Delirsarnış bölgelerinde bulunan Adamkayalar olarak adlandırılan, peribacalarını andıran doğal ve farklı kaya oluşumları ve zamanında kullanılmış olan eski kral yolu olarak bilinen doğal yürüyüş yolları görülebilir...

Selge Antik Tiyatrosu devasa büyüklükte ve akıl almaz güzelliktedir. Yöreye tepeden bakan bir alana hakimdir.

Bir başka keşif turunda görüşmek üzere...Powered by Wikiloc
ANTALYA-KÖPRÜLÜ KANYON(BEŞKONAK)-ÇALTEPE


Powered by Wikiloc
ÇALTEPE-KESTANELİK-DELİSARNIÇ-SELGE Aspendos Köprüsü (restore edilmekte)Aspendos Antik Tiyatrosu

Üzerinden su taşınmış olan kemer yapılar...


 Karabük Köyü Köprüsü

 Karabük Köyünde bulunan Kemer Köprü

Selge Yolu üzerinden geçen Kemer Köprü

 Yerköprü olarak adlandırılan nokta.

 Kanyon içerisinden gelen ihtişamlı su, kayaların içerisine girerek kaybolmakta ve bir kaç metre aşağıdan tekrar çıkmaktadır... Biraz önce Kanyonun içinde iken, şimdi tepeden bakmak, müthiş...

Çaltepede bulunan Erdinç Pansiyon (05436332599)

 Çaltepe Köyü


 Asma yaprağına sarılarak mangalda pişirilmiş Alabalık ...
 Çaltepe de Gece olur...

 Günün ilk ışıklarıyla, tazecik havuçları ellerinizle toplarsınız...Çaltepe-Ballıbucak arasında ki köprü ...

 Kestanelik Mevkiii (Adam Kayalar ve Kral yolundan yürümek)...
 Delisarnıç Mevkii (Delisarnıç Camii)

 Selge (Altınkaya) Antik Tiyatrosu...


Rafting eşliğinde bitiriyoruz bu keşif turunu da...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder