İŞİNİZE YARAYABİLİR TIKLAYINIZ! .mail: info@yabanhikayesi.com
HARİTALAR
Wikiloc : bisikletrotalari

Yayınlar, fotoğraflar ve içerikler izinsiz kullanılamaz!!!

15 Mart 2015 Pazar

ANT - 073 HİSARÇANDIR - ÜÇOLUK - FİLLARA - ÇINAR

Rotaları aşağıda paylaşılmış olan wikiloc sitesinden telefonunuza yada GPS cihazınıza yükleyerek daha detaylı inceleyebilirsiniz. Telefonunuza yüklemek için buradan yardım alabilirsiniz!!!


Kış günlerinin son zamanlarında güzel bir parkurda bisiklet binmek üzere rotamızı çalışıyor ve güzel bir pazar sabahında yine yollara düşüyoruz. Beydağları parkurlarından Hisarçandır bölgesinde kalan son bir kaç parkurdan bir tanesini yapacağız. Hisarçandır Köyünden başlayarak, asfalt yol ile Üçoluk Köyüne kadar tırmanıyoruz. Burada ki bakkalda çay molasından sonra, Yarbaşçandır ve Söğütcuması köylerine devam eden ve aşağıda ki dereden geçen yol ile birlikte devam ediyoruz. Aşağıda ki dere yatağında bu yoldan ayrılarak, dereyatağına paralel devam eden yolu takip ediyoruz. Bu noktadan sonra yol her noktadan sonra bir kat daha bozularak devam ediyor. Bir kaç bölgede yağmur ve sel sularının etkisiyle göçükler oluşmuş durumda. Bir kaç yüz metre sonra yol artık iyiyiden iyiyiye patikaya dönüşerek devam ediyor. Bazı bölgeler ıslak zemin ile birlikte kaygan ve çamur halinde ilerliyor. Fillara bölgesine yaklaştığımızda tekrar yola çıkarak hafif tırmanarak öğle yemek molası noktasına ulaşıyoruz. Beydağlarının Fillara bölgesinde, Feslikan Yaylası manzarasına karşı yemek molasından sonra Palamutlar Mahallesine doğru ilerlerken, sola ayrılan yol ile Çınar Mevkiine doğru devam ederek Hisarçandır Köyüne ulaşıyor ve parkurumuzu tamamlıyoruz. 
Yükseklik Profili

Zorluk Derecesi :Toplamda 34 km. olan, ZOR bir parkurdur.
Maksimum Rakım :Bisikletle çıkılan maksimum rakım 1280 metredir. 
Hangi mevsimde yapılır: Yağışlı havalar haricinde her zaman yapılabilir.
Bisiklet Seçimi : Sadece Dağ  Bisikleti için uygundur.
Yol Yapısı :Ana yol haricinde tamamı orman yoludur. Bazı bölümler patika şeklindedir.
Başlangıç Noktası : Hisarçandır Köyü.
Bitiş Noktası :Hisarçandır Köyü.
Su Kaynakları : Yanınızda en az 1 lt su bulundurunuz. 
Alış-Veriş Alanları : Üçoluk köyünde market ve kısıtlı imkanlarla yemek imkanı vardır. .
Konaklama : Kamp için uygun bölgeler mevcut ise de güvenlik tedbirleri almakta fayda vardır. 
DİKKAT!!! Herhangi bir kaza riskine karşılık kesinlikle en az iki kişile gidiniz ve bir yakınınıza gideceğiniz konumu bildiriniz!!!


Google Maps Harita Görüntüsü


GPS ve rota verilerini buradan indirerek daha detaylı inceleyebilirsiniz...GPS ve rota verilerini üye olmadan DROPBOX üzerinden buradan indirebilirsiniz.

Başka bir rotada görüşmek üzere...

Sevgiyle Pedalla ...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder